Wordpress

WordPress Teması

WordPress Teması Nedir?

WordPress Teması blogunuzun veya internet sitenizin genel görünümünü belirleyen bir grup dosyadır. WordPress Teması, düzen, tipografi, renk ve diğer tasarım öğeleri dahil olmak üzere sitenizin görünümünü özelleştirir.

WordPress nedir? içeriğimizi okuyarak WordPress hakkında genel bir çerçevede bilgi sahibi olabilirsiniz.

WordPress Temaları, bazı CSS stil sayfalarıyla birleştirilmiş PHP programlama dilinde yazılmış bir dizi sayfa şablonu da dahil olmak üzere bir grup dosya içeren sıkıştırılmış bir klasördür.

Doğru bir WordPress temasını seçmek internet sitenizi daha çekici kullanımı daha kolay hale getirebilir ve ziyaretçi katılımını iyileştirebilir.

WordPress Teması Nedir ve Nasıl Çalışır?

WordPress teması nedir? Sitenizin tasarımını oluşturmak için birlikte çalışan bir dosya klasörüdür. Bir tema, şablon dosyaları, stil sayfaları, resimler ve muhtemelen JavaScript dosyalarını içerir. Tüm bu dosyalar, blog gönderilerinizin ve sayfalarınızın görüntülenme şeklini değiştirir.

WordPress temanızı değiştirmek: Blog içeriğinizi, sayfalarınızı , kullanıcılarınızı veya veritabanınızda depolanan diğer bilgileri mutlaka değiştirmeyecektir. Temanız yalnızca tüm bu bilgilerin web sitenizin ziyaretçilerine nasıl görüntülendiğini değiştirir.

Kullanabileceğiniz binlerce Ücretsiz ve Premium WordPress teması var. Ücretsiz temalar resmi WordPress tema dizininden indirilebilir veya üçüncü taraf geliştiricilerden daha gelişmiş özelliklere sahip Premium temalar satın alabilirsiniz.

WordPress Teması Yüklemek

WordPress teması yüklemek veya WordPress Teması nasıl kurulur peki? İnternet sitenizin istediğiniz gibi görünmesi için sitenize seçtiğiniz WordPress temasını yüklemeniz gerekir.

Bir WordPress temasını kurmanın üç yolu vardır: WordPress tema dizininden birini seçin, özel / premium bir WordPress yükleyin veya FTP kullanarak yeni bir tema ekleyin.

WordPress Panelinden Tema Yüklemek

WordPress panelinden tema yüklemek için yapmanız gerekenler. Ücretsiz bir WordPress teması yüklemek istiyorsanız , en kolay yol yerleşik tema arama işlevini kullanmaktır.

Yapmanız gereken ilk şey, WordPress yönetici alanınıza giriş yapmaktır. Ardından, Görünüm » Temalar sayfasına gidin ve Yeni Ekle düğmesine tıklayın.

WordPress Teması en kolay yükleme şekli için yukarıda ki bulunan adımları takip edebilirsiniz.

WordPress Teması Nasıl Yapılır?

WordPress teması yapabilmek için biraz tecrübe ve yazılım dili bilmek gerekmektedir. Markanıza veya blogunuza özel bir WordPress teması yaptırmak isterseniz de biraz size maliyetli olabilir.

PHP, HTML, CSS ve JavaScript kodunu kullanarak WordPress teması yapılır. Bu yazılım dillerini öğrenmek sizin için sıfırdan başlayarak zamanınızı alabilir.

Bunun yerine geniş WordPress teması arşivlerini inceleyebilir, hedefinize en uygun WordPress temasını tercih edebilirsiniz.

En İyi WordPress Temaları

En iyi WordPress Temaları listemize başlamadan önce neden önce en iyi olduklarından bahsedelim. En iyi WordPress Temaları listesi WordPress temasının kod yapısı, açılış hızı, kullanım oranı gibi etmenleri değerlendirerek En iyi WordPress Temaları listesi hazırlandı.

2021’nin En İyi WordPress Temaları

Divi

Divi, piyasadaki en popüler çok amaçlı WordPress temalarından biridir. Dünyanın önde gelen WordPress tema mağazalarından biri olan Elegant Themes tarafından oluşturulmuştur.

Ultra, Themify tarafından oluşturulan en güçlü ve esnek WordPress temasıdır. Güçlü bir sürükle ve bırak oluşturucu ile her türlü web sitesini oluşturmanızı kolaylaştırır.

Tek bir tıklamayla, çeşitli tema ayarlarını, içeriği, menüleri, widget’ları ve daha fazlasını içeren demo kurulumlarını içe aktarabilirsiniz. Bu, yeni web sitesi projenize hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olur.

SeedProd

SeedProd, en iyi sürükle ve bırak WordPress açılış sayfası oluşturucusudur. SeedProd ile web sitenizin bloğunu istediğiniz şekilde engelleyerek oluşturabilirsiniz.

Astra

Astra, bir web sitesini istediğiniz gibi kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan oldukça özelleştirilebilir bir WordPress temasıdır.

Tam teşekküllü, önceden oluşturulmuş bir siteyi yalnızca bir tıklama ile hızlı bir şekilde başlatmanıza olanak tanıyan bir dizi demo ile birlikte gelir. Demoyu içe aktardıktan sonra, görünümü tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz.

StudioPress

StudioPress, piyasadaki en iyi premium WordPress tema merkezlerinden biridir. StudioPress temaları, yeni WordPress editörü Gutenberg ile sorunsuz çalışan Genesis çerçevesi üzerine inşa edilmiştir.

Kaynak
StudioPressAstraSeedProdUltraDivi

Enes Mücahit Yıldıran

SEO, Dijital Pazarlama hakkında yazılar yazar, deneyimlerini paylaşır. Geleceğini arama motoru optimizasyonunda görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu